Z Popradu do Moskvy či Petrohradu

Už v nastávajúcej zimnej sezóne sa budete môcť tešiť na  letecky spoj do Moskvy a Petrohradu. Zástupkyňa Slovenskej agentúry pre cestovný ruch ( SACR ) to potvrdila v Moskve počas stretnutia zo zástupcami spoločnosti airBaltic a ruských touroperárotov.

Let bude prevádzkovaný s prestupom v Rige, pričom letový poriadok by mal byť prispôsobený tak, aby nemuseli cestujúci príliš dlho čakať. Spoj bude operovaný lietadlami s kapacitou 149 miest a v prípade väčšieho záujmu zo strany cestujúcich je spoločnosť pripravená navýšiť frekvenciu letov.

Letecké spojenie Moskva – Riga – Poprad – Riga – Moskva bude fungovať v dátumoch 19. december  2015 až 12. marec 2016 každú sobotu. Dĺžka letu vrátane prestupu by mala byť pod 4 hodiny.

V riešení ostáva aj pravidelný spoj do Minsku, taktiež s prestupom v Rige. “Tu je situácia zložitejšia, pretože linka Minsk – Riga nelieta v sobotu, v sobotu lieta do Rigy bieloruský národný letecký prepravca Belavia. Pokiaľ sa nepodarí presunúť pravidelnú linku airBaltic z Minska do Rigy z nedele na sobotu, existuje možnosť vlakovej, respektíve autobusovej dopravy z Minska alebo iných bieloruských miest do Rigy,“ uviedla Alušicová ( SACR ).

Lotyšská aerolinka v súčastnoti rokuje s ruskými touroperátormi o tarife, ktorá by na linke Poprad – Moskva a Poprad – Petrohrad mala zahŕňať okrem príručnej batožiny aj 20kg podpalubnú batožinu a taktiež 1 ks kompletnej lyžiarskej výbavy.

 

 

By | 2015-08-17T22:20:16+00:00 2015|Uncategorized|0 Comments